E rritur në Londër, mësoni se kë po mbështet sonte Rita Ora në ndeshjen Angli – Kosovë

Sonte do të zhvillohet ndeshja e madhe mes Anglisë dhe Kosovë.

Lojtarët e Kombëtares së Kosovës kanë udhëtuar drejt Southamptionit ku do të ndeshen në staudiumin St. Mery’s me fillim nga ora 20:45.

Përveç tifozëve të shumë që kanë udhëtuar drejt Anglisë, në mesin e tyre ka edhe figura publike, e në veçanti nga estrada.

Mirëpo, mbështetja për Kombëtaren e Kosovës nuk ka munguar edhe nga ylli me prejardhje shqiptare, Rita Ora, e cila përmes një postimi në Instagram u ka uruar djelmoshave fat.“Paçi fat”, ka shkruar Rita Ora në postimin e bërë.