Gashi nga Amerika tregon përkrahjen për Kombëtaren e Kosovës

Reperi i njohur shqiptarë me famë ndërkombëtare, Gashi ka treguar mbështetjen e tij për ndeshjen e Kombëtares së Kosovës.


Sonte Kombëtarja e Kosovës do të përballet me Anglinë, dhe reperi ka shpërndarë një imazh në të cilin shihen dallimi nga vitet 1999 kur një ushtar britanik luan me disa fëmijë nga Kosova, teksa sot pas 20 vitesh, Kombëtarja e Kosovës do të përballet me Kombëtaren e Anglisë.

Ndryshe, Gashi në fillimi të muajit gusht performojë për herë të dytë në Prishtinë në festivalin ‘Sunny Hill’.