Getinjo dhe Mozzik në mbështetje të Thaçit dhe Veselit: Na mungoni, do të ktheheni së shpejti

Të dy reperët njihen si përkrahës të Partisë Demokratike të Kosovës.

Ndërkohë, ata kohë pas kohe ndajnë edhe fotografi të ish-presidentit Hashim Thaçit dhe ish-kryeparlamentarit, Kadri Veseli të cilët po mbahen në paraburgim në Gjykatën Specilae në Hagë.

Së fundmi, në storien e tij në Instagram, Getinjo ka ndarë dy imazhe të Mozzik i cili shihet bashkë me të dy politikanët në momentet kur ai iu kishte dorëzuar albumin e tij si dhuratë.

Imazhet, reperi i ka përcjellur me mbishkrime. “Na mungon Hashim Thaçi”, si dhe “Së shpejti do të kthehesh i fortë si gjithmonë, Kadri Veseli”, shkroi Getinjo.

Ndryshe, reperët nga Ferizaj asnjëherë nuk kanë kursyer mbështetjen ndaj ish-luftëtarëve të UÇK-s.