Getinjos i duket vetja më i mençuri në botë, ua qet një kusht gazetarëve nëse duan ta thërrasin në emision

Getinjo u ka bërë një lutje publike emisioneve në Kosovë dhe Shqipëri.


Përmes postimit të fundit, reperi ka kërkuar nga drejtuesit e emisioneve në Kosovë e Shqipëri që ta ftojnë në ndonjë debat me njerëz të mençur.

“I lus krejt emisionet n’kosove ose Shqiperi a ka mundesi me m’ftu me naj Debat kur ka njerez te mençur eh me fol per krejt senet qe e mundojn popullin tone. SHUM SERIOZISHT E KOM! Po du me pa njerezit edhe nje anë tjeter temen! Po du me kon perball disa njerzve t’mencur qe dijn me fol sakt! Ju pres per ftese! Qao”, ka shkruar ai.

Ndërsa, për ata që iu duk i çuditshëm veprimi i tij, ai ua bëri me dije se nuk ka konsumuar drogë.

“Unë nuk marr drogë, në rregull. Se njeri kur flet ose kur shkrun diqka qe doket e quditshme osht meniher ajo fjala “malli i fort, t’paska bo dom”, njerezit jon t’mençur edhe pa KOKAIN popullat!”, përfundoi Getinjo.