Kim tregon sëmundjen me të cilën po lufton

Kim Kardashian është hapur për betejën e saj të vazhdueshme me psoriazë. Ajo nuk heziton të flas për sëmundjen me të cilën po përballet.


38-vjeçarja ndau një fotografi në instastory të dielën në mëngjes, për të treguar fytyrën e saj.

“Psoriazë në mëngjes”, ka shkruar ajo në foton e shtrirë në krevat, ku i shihen shenjat në fytyrën e saj.

Kim foli për diagnozën e saj gjatë viteve por ka përditësuar fansat duke thënë se gjendja e saj është e mirë por shpesh herë edhe iu përkeqësua.

Psoriaza, e cila nuk ka shërim, është një sëmundje që del në sipërfaqen e lëkurës, duke formuar shenja të kuqe dhe shkakton të kruara por ndonjëherë edhe dhimbje.