Shuma marramendëse që fitojnë aktorët e ‘Game of Thrones’ për një episodë

Prodhim i platformës HBO, Game of Thrones është seriali më i ndjekur në botë dhe njëkohësisht, më i pëlqyeri nga të gjithë.


Fansat e serialit, kanë pritur 2 vjet për sezonin e ri dhe episodet e reja të cilat do jenë edhe të fundit, pasi që me kaq seriali përfundon.

Por një serial kaq dinamik, me një ngjarje që zhvillohet në një kohë e hapësirë imagjinare dhe me personazhe të jashtëzakonshme, sa do ketë kushtuar?

Epo, të paktë po ua sjellim pagesat e aktorëve kryesorë të serialit:

Emilia Clarke (Daenerys Targaryen)

$500,000 për episodë

Kit Harington (Jon Snow)

$500,000 për episodë

Lena Headey (Cersei Lannister)

$500,000 për episodë

Peter Dinklage (Tyrion Lannister)

$500,000 për episodë

Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister)

$500,000 për episodë

Sophie Turner (Sansa Stark)

$175,000 për episodë

Maisie Williams (Arya Stark)

$175,000 për episodë

Isaac Hempstead Wright (Bran Stark)

$175,000 për episodë