Stresi befason me fjalët për Noizyn, flet edhe për Morena Tarakun

Dy nga këngëtarët e njohur të rrymës muzikore hip hop në Shqipëri janë Stresi dhe Noizy. Madje, për vite të tëra, janë cilësuar edhe si kundërshtarë.


Por në intervistën e fundit, përballë moderatores Ester Bylyku, në emisionin e saj “Glamour Zone”, mbrëmjen e djeshme në RTV Ora, Stresi, vendos ta përshkruajë Noizyn me tre fjalë. Dhe jo vetëm atë, por edhe disa miq e kundërshtarë të tjerë.

Morena Taraku?

Stresi: Morena është një vajzë e mrekullueshme dhe vazhdon të jetë një mike e vërtetë

Flori Mumajesi?

Stresi: Flori ka qenë një ndër njerëzit që më bëri djalë shumë të lumtur. Më tregoi kuptimin e rrugës në muzikë. Më dha një çelës dhe më tha vazhdo vetë. I jam gjithë jetën mirënjohës.

Hygerta Sako?

Stresi: Shumë vajzë e mirë dhe e shkathët. Unë s’kam pasur asgjë me Hygertën.

Noizy?

Stresi: Ne reperët nuk jemi të këqinj e kemi zemrën e madhe. Nuk mund të njoh njerëzit aq shumë sa mendon.Artist i mirë, I sukseshshëm, kot nuk jemi në treg.