Vdes aktori i njohur

Aktori dhe komediani, John Witherspoon, ndërroi jetë në moshën 77-vjeçare.


Ai është i njohur për rolin e William Jones në “Friday”, por edhe për huazimin e zërit të tij në serinë e animuar “The Boondocks”.

Witherspoon ndërroi jetë dje në shtëpinë e tij në Los Anxhelos.

“Me trishtim të thellë ju informojmë se burri dhe babai ynë, John Witherspoon, vdiq në shtëpinë e tij në Sherman Oaks në moshën 77-vjeçare,” tha familja në një njoftim për publikun.