Vdes në moshë të re aktorja kosovare

LAJMI I FUNDIT - SHOW BIZ - REPORTERI

Ka vdekur ish-gazetarja dhe aktorja e teatrit “Qëndresa” në Fushë Kosovë, Teutë Tmava.

Lajmin e ka bërë të ditur Ali Topalli në Facebook-un e tij.

“U shua Teutë Tmava – Ikona e Teatrit QËNDRESA në Fushë Kosovë
Teutë na ike shpejtë dhe papritmas, nuk e besuam. Do të kujtojmë si shoqe të mirë, aktore e personalitet me nam në Fushë Kosovë. Lamtumir Teutë!”, ka shkruar Topalli.

Varrimi i të ndjeres, bëhet sot në ora 17:00, në Varrezat e fshatit Lismir, Fushë Kosovë.