3 të rinjtë me gomone i zë stuhia në det, shmanget një tjetër tragjedi

Moti i keq me stuhi ka përfshirë bregdetin shqiptar, duke rrezikuar jetën e turistëve dhe kujto.


Pas ngjarjes tragjike të ndodhur në Himarë, ku një familje e fundos me varkën e peshkimit dhe për pasojë humbi jetën tragjikisht gruaja, një tjetër tragjedi është shmangur.

Tre të rinj kanë hyrë me gomone në Plazhin e Vlorës, por i ka zënë stuhia në det. Fatmirësisht, janë dalluar nga rojet bregdetare, të cilët kanë ndërhyrë dhe i kanë nxjerrë.