7 vajza nga shqiptare janë përleshur me thika për një djalë në Greqi

Një rast jo i zakonshëm ka ndodhur në Greqi. Shtatë vajza nga Shqipëria janë përleshur mes vete me thika.


Sipas mediave greke kjo ka7 ndodhur për shkak të një rivaliteti që kishin dy prej tyre për një djalë.

Ngjarja ka ndodhur gjatë mbrëmjes së shtunës në Kolonos.

Njëra nga vajzat dhe plagosi dy vajza të tjera që janë dërguar në spital për të marrë ndihmën e parë mjekësore, raporton Abcnews.al.

E dyshuara është arrestuar nga policia greke.