Aksident në Lezhë, një i vdekur

Një aksident i rëndë rrugor është regjistruar orët e mbrëmjes së të martës në aksin Lezhë-Milot, në vendin e quajtur “kryqëzimi i Treshit”.


Përplasja mes dy automjeteve ka rezultuar fatale për një person, i cili nuk ka mundur t’u mbijetojë plagëve të marra dhe ka ndërruar jetë në vend, raporton TCH.

Në vendngjarje kanë shkuar menjëherë forca të shumta policie dhe emergjencave civile, ndërkohë që do të hetohet edhe mbi rrethanat dhe shkaqet e aksidentit. /Reporteri.net/.