Ambientalisti shqiptar publikon pamjet: Kanceri që po na mbyt çdo ditë

Ambientalisti Sazan Guri ka postuar një video të shkurtër e cila tregon më së miri emetimet e rrezikshme që rrethojnë Tiranën.


Guri thotë se pamjet vijnë prej një fabrike në autostradën Tiranë Durrës, pavarësisht se më shumë ngjajnë si ato të një anije apo treni të shekujve të kaluar.

“Se mos kujtoni se eshte ndonje anije me qymyr e shek XVIII?!. Jo mor vlla, jo mor i dashur qytetar! Eshte fabrike prane City Park ne autostraden Durres – Tirane, dhe ne pyesim pse semuremi kaq shpesh dhe kaq shpejt, dhe ne cuditemi pse ai i mallkuar kancer ka zbritur ne mosha te njoma te jetes???!!!!.”-shkruan Sazan Guri.

Për më tepër shikoni videon: