Bie ashensori, një grua shqiptare në gjendje të rëndë

Një incident i rëndë ka ndodhur në Astir pak minuta pas mesnatës, ku një ashensor është shkëputur dhe brenda tij kanë rezultuar të jenë disa persona.


Si pasojë e rënies së ashensorit, janë plagosur 2 gra, njëra prej tyre, shtetasja M.Q ka marrë mjekimin e duhur dhe është dërguar në banesën e saj. Ndërsa një tjetër shtetase ende e paidentifikuar, duket se ka dëmtime më serioze dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve.

Siç mësohet, janë shkëputur kavot e ashensorit, duke vënë në dukje mungesën e sigurisë nëpër pallatet e zonës së Astirit.

Njoftimi Zyrtar nga Policia:

Tiranë/Informacion paraprak

Më datë 12.09.2021, rreth orës 00:05, në Astir, dyshohet se në një pallat është shkëputur ashensori. Si pasojë është dëmtuar shtetasja M. Q, e cila pas marrjes së mjekimit, u largua për në banesë, dhe një shtetase tjetër, ende e paidentifikuar e cila ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve.

Vijon puna nga grupi hetimor për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.