Bie numri i rasteve me COVID-19 në Shqipëri, vdesin nëntë persona

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale në Shqipëri ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 2334 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë 141 qytetarë me koronavirus, shkruan Gazeta Online Reporteri.net.

Po ashtu, janë shëruar 604 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 95,035 që nga fillimi i epidemisë.

Aktualisht në spitalet COVID në Tiranë dhe tre spitalet rajonale po trajtohen 256 pacientë, 19 në terapi intensive, nga të cilët 6 pacientë janë të intubuar.

Ndërkaq, 9 pacientë kanë humbur betejën me COVID-19.