Bombola e gazit shkrumbon banesën në Durrës

Rrjedhja e një bombole gazi ka shkrumbuar një apartament në lagjen nr.4 të qytetit bregdetar të Durrësit.


Shtëpia e djegur ndodhej në katin e katërt të një pallati, shumë pranë Stacionit të Trenit.

Zjarri u përhap me shpejtësi duke shkaktuar dëme në apartament dhe fatmirësisht askush nuk u lëndua.

Forcat zjarrfikëse shkuan menjëherë në vendngjarje dhe bënë të mundur lokalizimin e flakëve dhe vendosjen e tyre në kontroll.