E rëndë: Krim brenda familjes në Dibër, vëllai vret me thikë vëllanë

Një krim i rëndë në familje ka tronditur Dibrën, ku vëllai ka vrarë më thikë vëllanë.


Ngjarja e rëndë raportohet se ka ndodhur pas mesnatës në Maqellare, ku 26-vjeçari me iniciale F.T në rrethana ende të paqarta ka qëlluar me thikë për vdekje vëllain e tij 23 vjeç.

“Rreth orës 00.30, në fshatin Allabegi, Maqellarë, shtetasi F. T., 26 vjeç, në rrethana ende të pa qarta dyshohet se ka goditur me mjet prerës vëllain e tij shtetasin, B. T., 23 vjeç, i cili si pasojë e plagëve ka humbur jetën në spital”, thotë policia.

Menjëherë shërbimet e policisë kanë shkuar në vendin e ngjarjes dhe vijon krehja e zonës me qëllim lokalizimin e vendodhjes dhe kapjen e autorit të dyshuar të ngjarjes.