Edi Rama organizon sot në ora 18:00 tubim për ta festuar fitoren

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka organizuar tubim për ta festuar fitoren e Partisë Socialiste në zgjedhjet e 25 prillit.


Nga 90 % e votave sa janë numëruar deri tani, PS e Ramës ka fituar 73 mandate, që i mundëson ta formojë qeverinë pa koalicioni paszgjedhore.

“Sot në 18.00, në Sheshin Skënderbej, skuadra kampione e patronazhistëve, koordinatorëve, drejtuesve, deputetëve dhe kush të dojë të na bashkohet për përqafimin e fitores”, shkroi Rama në Facebook.