Goditi disa herë me thikë 60-vjeçarin, kapet në Durrës autori i ngjarjes

Kapet Riza Aliu i cili ndodhej në kërkim për plagosje me thikë në Kavajë.


Aliu goditi me thikë ku në ambientet e lokalit qëllonte 60-vjeçarin Besnik Çelmetën.

Sipas burimeve ai është kapur në plazh në Durrës nga policia e Kavajës.

Ngjarja kriminale u regjistrua mbrëmjen e 17 shtatorit në një lokal në Kavajë.

Qytetari i identifikuar si Besnik Çelmeta, u masakrua me thikë nga shtetasi Riza Aliu.

Kamerat e sigurisë së lokalit kanë filmuar të gjithë ngjarjen e rëndë, ku autori Riza Aliu shikohet teksa hyn me nxitim në lokal duke ndjekur Besnik Çelmetën.

Pastaj autori nxjerr një thikë dhe e godet disa herë.

Një tjetër person futet brenda dhe bind autorin të largohet, i cili shihet me thikë në dorë teksa lë lokalin.