Grabitja në Rinas, mësohet emri i personit tjetër të shpallur në kërkim

Mariglen Hoxha është një tjetër person, i cili është shpallur në kërkim nga policia, i cili dyshohet se është i përfshirë në grabitjen e disa miliona eurove në pistën e aeroportit të Rinasit, në 9 prill.


Ndërkohë të arrestuar janë shtetasit Renaldo Sula, 25 vjeç, Alkon Bengasi, 34 vjeç, Saimir Çela 28 vjeç dhe Oltian Veseli, 38 vjeç nga Kruja, të cilët akuzohen se kanë lidhje me grabitjen.

Akuzat- Mes akuzave te ngritura eshte dhe vrasja e punonjesve te policise e mbetur ne tentative

Materialet proceduriale në ngarkim të tyre, i kaluan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë për Krime të Rënda Tiranë për veprën penale të “Vjedhjes me armë të kryer në bashkëpunim” në kuadër të “Grupit të Strukturuar Kriminal”, ”Mbajtjes pa leje e armëve dhe municioneve luftarake” “Vrasje e Punonjësve të Policisë “ e kryer në bashkëpunim e mbetur në tentativë” thuhet ne njoftimin e policise se shtetit.