I akuzuar për korrupsion, arrestohet polici në Shqipëri

LAJMI I FUNDIT - REPORTERI

SHBA ka arrestuar ditën e sotme një polic të qarkullimit rrugor, i cili akuzohet për korrupsion pasiv.


Sipas News24 efektivi është identifikuar si Zyber Halili.

Ndër të tjera bëhet me dije se janë nën hetim dhe disa policë dhe shtetas të tjerë. Ndërkohë pritet njoftimi zyrtar i policisë.