Kapet sërish kokainë në portin e Durrësit, po dilte nga Shqipëria

Një tjetër sasi kokaine është sekuestruar pasditen e kësaj të marte në Portin e Durrësit. Flitet për një sasi mbi 10 kg kokainë.


Kokaina ishte e fshehur në një makinë dhe po dilte nga Shqipëria për jashtë shtetit. Policia deri më tani ka shoqëruar një person.

Reklamë

Gjatë muajit korrik tre ngarkesa kokaine u kapën në konteinerët e së njëjtës kompanie ”Alba Exotic Fruit” e cila transportonte fruta ekzotike nga Amerika Latine drejt Shqipërisë.