Meta do t’i takojë aleatët e PD-së

Presidenti Ilir Meta do të takojë partitë e vogla. Takimi pritet të mbahet të martën në orën 11:00 dhe vjen pas kërkesës së këtyre partive për një tryezë.


Pesë kryetarët e partive të grupimit të qendrës së djathtë PR, LZHK, PPA, PBDNJ dhe PDK, të cilët nuk janë regjistruar për zgjedhjet e 30 qershorit, zhvilluan dje një takim me ambasadorin europian në vendin tonë Luigi Soreca.

Pas takimit me Sorecen Mediu tha: Ne do ti kërkojmë Presidentit të Republikës që të thërrasë një tryezë të pozitës dhe opozitës për të zgjidhur këtë situatë për të garantuar zgjedhje të lira dhe të ndershme.Çdo gjë tjetër do të ishte shkatërruese për vendin. Soreca dhe të gjithë janë në mbështetje të dialogut.