Meta reagon pas Taulant Ballës: Vdekje tradhtarëve

Presidenti Ilir Meta i është përgjigjur paralajmërimit të Taulant Ballës se do të shkarkohet nga detyra. Nga Facebook, presidenti shkruan se është gati të firmosë dekretin: ‘Për mbrojtjen e Republikës’.


Postimi i plotë:

Kërcënimi i fundit, që vjen përmes Tao Taos, nga bandat e Elbasanit dhe të gjithë Shqipërisë ka vetëm një përgjigje: Presidenti, gati për të firmosur Dekretin për mbrojtjen e Republikës!
Shqipëria e Shqiptarëve! ?? Vdekje tradhëtarëve! ?

Më herët, kreu i grupit parlamentar socialist, Taulant Balla postoi në rrjetet sociale një status ku i kujtonte Metës se nuk e dha dorëheqjen me humbjen e Opozitës në zgjedhje dhe se: Do t’ja bëjmë gati letrat e pensionit të pijë rakim me çifteli me Saliun tek Azili i Lalzit.