Meta: Urime Distria Krasniqit, më të mirës së botës

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta e ka uruar Distria Krasniqin e cila fitoi Medaljen e Artë në Lojërat Olimpike “Tokyo 2020”.


“Urime Distria Krasniqit, më të mirës së botës!”, ka shkruar ai në Facebook.

Presidenti shqiptar po ashtu ka përgëzuar edhe trajnerin e xhudos Driton Kukën dhe gjithë ekipin të cilët, sipas Metës, nuk na kanë zhgënjyer kurrë.

Distria Krasniqi e fitoi Medaljen e Artë në Lojërat Olimpike “Tokyo 2020”, pasi në finale e mundi japonezen Funa Tonaki me Waza-Ari.