Ngjarje e rëndë: 6-vjeçari shqiptar qëllohet me tre plumba, ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Krastë të Martaneshit në Shqipëri, ku një fëmijë 6 vjeç është plagosur në armë zjarri, shkruajnë mediat e Shqipërisë, transmeton Reporteri.net.


Deri më tani bëhet me dije se fëmija ka marrë tre plumba në pjesën e fytyrës dhe ndodhet në gjendje të rëndë në spitalin e Peshkopisë.

Raportohet se prindërit e fëmijës kanë kërkuar transportimin urgjent të të miturit për në Tiranë.

Ende nuk dihen rrethanat e ngjarjes, por detaje të mëtejshme priten nga informacionet e policisë. /shekulli