Pamje të rënda nga vrasja e Jirgen Kurtit në mes të Tiranës

Mediat shqiptare kanë publikuar disa foto të rënda të ngjarjes që tronditi Tiranën mbrëmjen e të hënës, ku mbeti i vrarë Jurgen Kurti.


I riu humbi jetën në vend pas breshërisë së plumbave të shënjestruar drejt tij. 20 herë është qëlluar mbi të, teksa rreth 5 predha kanë goditur për vdekje trupin e të riut.

Në fotot e publikuara nga joq duket Kurti i shtrirë në tokë me një çantë të palestrën dhe poshtë hyrjes së pallatit ku jetonte.