PD nxjerr videon: Si makina hyn me shpejtësi mes protestuesve të “Unazës së Re”

Partia Demokratike ka njoftuar se një person ka sulmuar mbrëmjen e sotme banorët e zonës së Unazës së Re, me automjetin e tij, ndërsa po zhvillonin protestën e tyre të përditshme kundër shembjes së ndërtesave.

Sipas Partisë Demokratike, mjeti drejtohej nga një shtetas i pa identifikuar dhe ka hyrë në mes të turmës, ku kishte edhe gra dhe fëmijë.

Në videon e shpërndarë nga PD, dëgjohen ulërima të grave dhe fëmijëve, transmeton TCH.

Partia Demokratike thotë se “Policia e cila ndodhej shume pranë vendit te ngjarjes nuk ka ndërhyrë dhe ka qëndruar indiferente ndaj këtij sulmi qe mund te kishte qene me pasoja fatale për jetën e protestuesve, grave dhe fëmijëve të tyre”.

LIVE – Protesta e banorëve të Unazës së Re. Opozita qëndron në krah të tyre!

Gepostet von Partia Demokratike e Shqipërisë am Donnerstag, 4. April 2019