Përplasen dy automjete në Durrës, lëndohet shoferi dhe tre pasagjerët

Dy automjete janë përfshirë në aksident rrugor në Sukth, ku kanë mbetur të plagosur katër persona.


Një mjet tip “Renault” dhe një mjet tip “Benz”, i drejtuar nga 55-vjeçar janë përplasur dhe për pasojë, u lëndua njëri prej drejtuesve me tre të rinjtë që kishte në automjet.

Të lënduarit janë dërguar në spital dhe ndodhen nën kujdesin e mjekëve. Në vendin e ngjarjes ndodhet grupi hetimor, i cili po punon për zbardhjen e rrethanave të aksidentit.

Njoftimi i policisë: Durrës/Informacion paraprak

Më datë 27.02.2021, në orën 19:15, në Sukth, janë përfshirë në aksident rrugor mjeti tip “Renault” me drejtues shtetasin F. O., dhe mjeti tip “Benz”, me drejtues shtetasin Xh.B., rreth 55 vjeç.

Si pasojë e përplasjes janë lënduar drejtuesi i mjetit tip “Renault”, shtetasi F. O., dhe pasagjerët në mjet shtetasit E. B., 18 vjeç, B. M., 16 vjeç, dhe Z. B., 15 vjeç, të cilët ndodhen nën kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e rrethanave të aksidentit./TCH