Protestuesit në sulm për të çarë kordonin e policisë

 Përplasje trup me trup mes policisë dhe protestuesve ndodhin herë pas here, ku në një moment është car edhe kordoni i parë i policisë. 


Një nga protestuesit të cilët kanë tentuar të çajnë me forcë kordonin e policisë ka pësuar lëndime pas përplasjeve me forcat policore.

Ndërkohë, disa militantë të partisë Demokratike janë filmuar teksa ndodhen në tarracën e selisë blu, duke goditur me gurë efektivët e policisë që ndodhen para godinës së Parlamentit.