“Rama- Basha2”, reagon LSI

A do të ketë sërish një takim “Rama- Basha 2” njëlloj si ato që proklamonte kryeministri i cili përdori në atë kohë terma si Romeo e Zhuljeta?

Mbi këtë çështje është përgjigjur kreu i grupit parlamentar të LSI-së, ish deputeti Petrit Vasili.

Vasili ka dhënë një përgjigje të qartë në lidhje me këtë mundësi, duke u shprehur se një marrëveshje e dytë në fakt është çështje e portaleve që i kontrollon kryeministri, një debat që sipas tij po tentohet të hapet nga maxhoranca për të krijuar konfuzion.

Sipas Vasilit kjo është një “bukë e pistë”, por që do ta hanë vetë ata që e kanë krijuar.

“T’ua lëmë portaleve të kapura, të bëjnë detyrën e lënë nga Endri Fuga dhe ERTV, është një bukë e pistë, por le ta hanë atë”, u përgjigj ai, duke lënë të nënkuptohet se nuk do të ketë një takim të tillë”, ka deklaruar Vasili për mediat shqiptare.