Rama-Metës: Lajm i keq për ty, vaksinat vijnë sot, plani yt me Saliun dështoi

Kreu i qeverisë Edi Rama, i është kundërpërgjigjur Presidentit Ilir Meta, pas kërkesws së këtij të fundit për auditimin e AlbControl.


“Ilir kam një lajm të keq për ty: Vaksinat vijnë sot dhe fluturimet rifillojnë normalisht nesër! Plani yt me Saliun për bllokimin e vaksinimit e rikthimin e Rrunpallës në prag të zgjedhjeve dështoi! Dokrrat me reflektime e auditime, vazhdoji me Leshkon dhe Leskon në skutat e OFL!” shkruan Rama.

Rama ka reaguar pak minuta pasi Presidenti i Republikës Ilir Meta i kërkoi KLSH-së auditimin e AlbControl.