Rama nuk e lë duarthatë Merkelin, kjo është dhurata që ia dha

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka pritur sot në takim lamtumirës kancelaren gjermane, Angela Merkel.


Pas takimit, Rama në shenjë falënderimi për punën që ka bërë dhe mbështetjen e vazhdueshme ndaj Shqipërisë, ia ka dhuruar Merkelit kordonin e madh me yll të medaljes së kryeministrit.

Reklamë

Rama ia shpjegoi Merkelit se ai ka simbolin e Skënderbeut që mbrojti Shqipërinë nga pushtimi dhe që sipas tij u quajt edhe “aleati i Krishtit”.

Kancelarja e falënderoi Ramën, ndërsa tha se ishte kënaqësi të punonte me të.