Tërmet në Ohër dhe Strugë

Një tërmet me intensitet prej tre deri në katër shkallë sipas shkallës makroseizmike evropiane është ndjerë këtë mëngjes rreth orës 05:09 në rajonin e Ohrit dhe të Strugës.


Sipas Observatorit Sizmologjik në Fakultetin e Shkencave Matematiko-Natyrore në Shkup, epiqendra e tërmetit ka qenë 114 km në jug-perëndim të Shkupit dhe buron nga epiqendra e Ohrit.

Sipas të njëjtit institucion tërmeti pati një magnitudë prej 3,4 shkallëve sipas shkallës Rihter.