Tërmeti në Korçë, banori: Ndjehemi të rrezikuar, s’duam para, por shtëpi

Një tërmet i fortë ka lëkundur vendin tonë në orët e para të mëngjesit. Tërmeti ka pasur si epiqendër qytetin e Korçës dhe kishte një magnitutë 5.2.


Një banor nga fshati Vidohovë pas kësaj situatë ka thënë: “Kam dëm në shtëpi. Dëmet më kanë ardhur që nga tërmetet e para. Kemi frikë të rrimë brenda, por s’kemi ku të vemi.

Ndjehem i rrezikuar. Nuk dua para, dua shtëpi. Deri më tani në shtëpinë time nuk është bërë asnjë riparim”, tregon ai.