U kapën me 111 kg drogë në formë çokollate, 3 në pranga

Tre persona kanë rënë në pranga në një operacion policor të zhvilluar në Tiranë ku u kapën 111 kg lëndë narkotike, kanabis sativa. Të arrestuarit janë personat me iniciale E. K., 37 vjeç, M. L., 33 vje dhe I. G., 57 vjeç.


Nga hetimet e policisë është zbuluar se tre të arrstuarit, në bashkëpunim me persona të tjerë, tregtonin lëndë narkotike të prerë në formë çokollate, në sasi të konsiderueshme.

Grupi u zbulua ditën e sotme pasi në mesditë personi me iniciale I. G., që drejtonte automjetin “Citroen”, bënte lëvizje të dyshimta në rrugën “Pavarësia”, duke shoqëruar automjetin tjetër “Mercedez – Benz”, i cili drejtohej nga E. K. dhe pasagjer shtetasin M. L., ku dyshohej se këta të fundit kishin në automjetin e tyre lëndën narkotike, raporton shqiptarja.com.

Në bagazhin e një prej mjeteve të të arrestuarve janë gjetur 4 thasë, ku brenda tyre kishte lëndë të dyshuar si “cannabis sativa”, të presuar në formë çokollate.

Policia njofton se materialet procedurale do t’i kalojnë Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë.