Vdes e moshuara në Kurbin, dyshime për koronavirus

Një 72-vjeçare ka gjetur vdekjen mbrëmjen e kaluar në qendrën shëndetësore të Mamurrasit në Kurbin.


E moshuara nga Mamurrasi ka shkuar në gjendje të rëndë shëndetësore me shenja gripale dhe ka ndërruar jetë.

Pritet përgjigjia e analizave, pasi ka dyshime për koronavirus.

Ky fakt ka shqetësuar dhe personelin mjekësor të cilët janë në pritje të analizave.

Nuk dihet nëse e moshuara ka pasur historik udhëtimi në Itali pasi familjarët nuk janë treguar bashkëpunues.