Vjedhje “sy për sy” në Gjirokastër, hajduti futet si klient dhe merr byzylykun e floririt

Një vjedhje “sy për sy” ka ndodhur në një argjendari në Gjirokastër.


Nga pamjet e siguruara shihet momenti kur një person futet si klient për të blerë dhe vjedh një byzylyk floriri.

Me qetësi ai merr byzylykun nga kutia dhe e fut në xhep. Kamerat e sigurisë në argjendari kanë filmuar të gjithë skenën dhe pamja e autorit është e qartë.

Pasi merr byzylykun e kushtueshëm, hajduti largohet i qetë nga dyqani. Ndërkohë, pronarët kanë bërë denoncim në polici për vjedhjen.