×
 • Sport
 • Sport

  Anglia ndryshon oraret e punës për t’u dhënë mundësinë tifozëve të ndjekin kombëtaren në EURO 2024

  Reporteri
  08 Dhjetor 2023 | 20:31

  Tifozët e Anglisë do të nisin punën herët gjatë Euro 2024 pasi një ndeshje në fazën e grupeve ishte planifikuar për në orën 17:00.

  Mbështetësit do të nxitojnë drejt lokaleve në orën e planifikuar për mbylljen e punës për të parë ndeshjen kundër Danimarkës, e cila ka të ngjarë të jetë ndeshja më e vështirë në grup.

  Ndeshja hapëse e Anglisë në Euro 2024 kundër Serbisë do të shfaqet në BBC. Ndeshja e Danimarkës do të jetë gjithashtu tek BBC-së, përpara se të kalojë në ITV për ndeshjen e fundit në grup me Slloveninë.

  Skocia do të përballet me Gjermaninë në ndeshjen hapëse të Euro 2024 dhe do të shfaqet në ITV për shikuesit në Mbretërinë e Bashkuar.

  “Pas shortit, tani mund të fillojmë të presim me padurim Eurot e verës së ardhshme në Gjermani dhe jemi të kënaqur që jemi në gjendje t’u sjellim shikuesve atë që duhet të jetë një fillim fluturues i turneut me ndeshja hapëse mes Skocisë dhe organizatorëve të turnout. Ne kemi zgjedhjet e para të raundit të 16-të dhe gjysmëfinaleve dhe me Anglinë midis favoritëve, shpresojmë të jemi në gjendje t’u sjellim shikuesve momentet e tyre më të mëdha nga ai që mund të jetë një turne historik për ta.”, tha Niall Sloane, drejtor i sportit të ITV.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!