Anglia ‘tradhëton’ Kosovën, Çekia triumfon dhe i zbeh gjasat për kualifikim të “Dardanëve”

Çekia e ka mposhtur Anglinë edhe pse nuk pritej.


Anglezët shpërdoruan epërsinë e golit të Harry Kane në fillimin e ndeshjes dhe u dorëzuan përballë golave të Brabec dhe Ondrasek, shkruan Reporteri.net

Tani Çekia ka tubuar 12 pikë, aq sa ka edhe Anglia në vendin e parë, ndërkohë që i zbeh gjasat e Kosovës për kualifikim në Euro 2020, pasi që tani “Dardanët” mbesin katër pikë larg çekëve, por me një ndeshje më pak të zhvilluar.