Aro Muric pëson lëndim të rëndë

Telashet për Përfaqësuesen e Kosovës nuk kanë të ndalur kohëve të fundit.


Lajmet e fundit dëshpërojnë sërish pasi portieri, Arijanet Muric ka pësuar një lëndim muskulor në ndeshjen e fundit që ka zhvilluar për Gironën.

Klubi spanjoll ka njoftuar se Muric ka pësuar lëndim në miqësoren e fundit që ka zhvilluar dhe do të mungojë rreth 3 javë.

Muric këtë sezon është transferuar në klubin spanjoll në formë të huazimit nga Manchester City.Numri një i Kosovës nëse nuk arrin të rikuperohet, atëherë do të mungojë në ndeshjet e nëntorit të kombëtares.