Arrestohet gjyqtari i famshëm, u kap me drogë e prostituta

Gjyqtari i famshëm evropian, Slavko Vincic është arrestuar mbrëmë.


Ai është kapur në një vilë në Bijeljina, Bosnje dhe Hercegovinë, së bashku me nëntë gra të tjera dhe 26 burra.

Vincic u prangos për akuzën e përfshirjes në një rrjet prostitucioni, ndërsa policia sekuestroi edhe kokainë e armë gjatë operacionit të kapjes së tij.

Vincic ka referuar këtë edicion tri ndeshje në Ligën e Kampionëve, shkruan Indeksonline.

Bruges-Galatasaray, Genk-Liverpool dhe Manchester City-Shakhtar Donets kanë qenë tri ndeshjet e drejtuara nga ai.

Vincic është kapur pasi kishte disa muaj që po hetohej nga policia për përfshirje në këtë rrjet të rrezikshëm kriminal.