Arsenali triumfon ndaj Leicester Cityt

Leicester City ka pësuar disfatë nga Arsenali në kuadër të xhiros së 26-të të Premierligës.


Fillimisht, “Foxes” e nisën ndeshjen në mënyrë perfekte, ishte Youri Tielemans i cili shënoi në min (6’) për ti dhënë avantazhin skuadrës.

Por, Arsenali dukej të ishte në elementin e tij, Willian dhuroi një asistim për David Luiz i cili barazoi shifrat në min (39’).

Para përfundimit të pjesës së parë, ishte Lacazette i cili shënoi nga penaltia min (45+2’).

Skuadrat shkuan në pushime me avantazhin e Arsenalit.

Në pjesën e dytë, Arsenali ishte kompakt dhe nuk la vend për befasira.

Nicolas Pepe shënoi golin e tretë për “The Gunners” në min (52’).

Rezultati përfundimtar, Leicester City 1-3 Arsenal.

Leicester City nuk mundi të rikthejë avantazhin. Tani Arsenali ka 37 pikë, ndërsa Leicesteri ka 49.