×
 • Sport
 • Sport

  Asani dhe Asllani plotësojnë podiumin, por “Goli më i Bukur” i kualifikueseve të Europianit fitohet nga Askhat Takibergen

  Reporteri
  01 Dhjetor 2023 | 16:42

  Përpara pak ditësh, UEFA publikoi listën e 10 golave më të bukur të kualifikueseve të Europianit, teksa hapi votimet për të zgjedhur më të bukurin.

  Ndër to ishin dhe dy gola të Kombëtares shqiptare, ai i Kristjan Asllanit ndaj Ishujve Faroe dhe ai i Jasir Asanit kundër Polonisë në “Air Albania”.

  Sulmuesi i djathtë kuqezi mori vendin e dytë me vota, ndërsa mesfushori elbasanas plotësoi podiumin në vendin e tretë, me të dy ata që lanë pas emra të njohur si Kilian Mbape, Leandro Trosard dhe Bukajo Sakamm, që nuk shkuan më shumë se vendet 7,9 dhe 10.

  Sa i përket çmimit “Goli më i Bukur”, ai u fitua nga futbollisti i Kazakistanit, Askhat Takibergen, me golin e tij kundër Danimarkës.

   

  View this post on Instagram

   

  A post shared by UEFA EURO 2024 (@euro2024)

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!