Asistimi i jashtëzakonshëm i Messit, nga i cili pasoi goli i Barcelonës

Barcelona ka triumfuar përballë Juventusit (2-0) në Allianz Stadium, në ndeshjen e vlefshme për fazën grupore të Ligës së Kampionëve.


Superylli Lionel Messi ishte lojtari i ndeshjes, duke qenë arkitekt i golit të parë dhe realizues i të dytit nga penalltia.

Vëmendje ka marrë pasimi i Messit nga krahu i majtë në të djathtin, ku ndodhej Ousmane Dembele, i cili më pas e zhbllokoi rezultatin.

 

Barcelona dhe Juventusi do të ta kohen përsëri në ndeshjen kthyese më 8 dhjetor në Camp Nou, ndërsa tifozët e futbollit mezi presin duelin ndërmjet Messit dhe Ronaldos në të njëjtën fushë.