×
 • Sport
 • Sport

  Ballkani për herë të tretë rresht kampion i Kosovës

  Reporteri
  18 Maj 2024 | 17:12

  Ballkani ka mposhtur rivalin direkt Llapin për të siguruar titullin e kampionit për herë të tretë rresht.

  Titullin e fitoi në stadiumin “Zahir Pajaziti” në Podujevë.

  Llapit i duhej vetëm fitorja, ani pse trajneri Tahir Batatina ishte shprehur i bindur para disa ditëve se do ta mposhtte me rezultat të thellë.

  Ballkani siguroi fitoren me golin e Karricas në minutën e 74.

  “Kemi kryesuar gjithë kampionatin përveç një jave. Ishin një grup prej 6-7 lojtarësh që e kanë mbajtur barrën e ekipit. Ia dedikoj trofeun gjithë Suharekës”, ka thënë trajneri i Ballkanit, Ilir Daja.

  “Festojmë pak sonte, por jo shumë sepse të mërkurën luftojmë për kupën. Përshëndes Llapin dhe Dritën që e bënë më të bukur betejën për kampionat”, ka thënë ai. /Reporteri.net/

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!