Barcelona fiton derbin ndaj Espanyolit dhe vazhdon t’i qëndrojë si hije Real Madridit

Barcelona e ka mposhtur Espanyolin me rezultat minimal 1-0 në kuadër të javës së 35-të në La Liga


Luis Suarez ishte heroi i këtij takimi pasi shënoi golin e vetëm në minutën e 56-të, shkruan Reporteri.net

Espanyoli tentoi që ta barazonte rezutlatin në disa raste, por Ter Stegen nuk lejoi që topi të hynte në rrjetën e tij.

Pas kësaj fitore, Barcelona vazhdon t’i qëndron si hije Realit dhe tani ka 76 pikë, një më pak se ‘Los Blancos’ që kanë 77 pikë, por që ndeshjen e kësaj xhiroje do ta zhvillojnë të premten. /Reporteri.net/