×
 • Sport
 • Sport

  Barcelona mund ta shes Alejandro Balden, por vetëm me një kusht

  Reporteri
  05 Dhjetor 2023 | 12:09

  Alejandro Balde është një nga futbollistët më të rëndësishëm të Barcelonës, por kjo nuk e bën atë të paprekshëm.

  Barcelona mund të vendosë të shesë Alejandro Balden gjatë verës, raporton Ivan San Antonio i Diario Sport.

  Mund të ndodhë nëse rëndësia e Baldes nuk bëhet më e rëndësishme këtë sezon në krahun e majtë të mbrojtjes.

  Disa klube angleze tashmë janë interesuar për mbrojtësin e majtë edhe pse Barça ka thënë jo, gjërat mund të ndryshojnë brenda një kohe – veçanërisht duke pasur parasysh se klubi mund të ketë nevojë për shitje të mëdha.

  Më herët u raportua se Balde ishte ‘ i zemëruar ’ me Xavi që nuk e luajti në ndeshjen ndaj Atletico Madrid në fundjavë.

  Mbrojtësi i majtë është kthyer në një lojtar të skajshëm mes formës mbresëlënëse të Joao Cancelo në pozicionin e tij.

  Xavi ka thënë se Balde është i rëndësishëm për katalunasit dhe Barcelona mund ta shesë atë vetëm me një kusht, nëse vije një ofertë rreth 100 milionë eurove.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!