×
 • Sport
 • Sport

  Barcelona shpreh interesim për Inzaghin

  Reporteri
  28 Shkurt 2024 | 17:53

  Barcelona raportohet se ka shprehur interesim për emërimin e Simone Inzaghit në postin e trajnerit.

  Spanjolli Xavi ka konfirmuar se do të largohet në fund të sezonit dhe Barça ka nisur kërkimet për menaxherin e ri.

  44-vjeçari ka insistuar se do të largohet, ani pse ka pasur përmirësim të formës në muajin e fundit.

  Ish-menaxheri i Gjermanisë, Hansi Flick vazhdon të lidhet me pozitën e trajnerit të Barçës, teksa në mendjen e drejtuesve të klubit spanjoll është edhe Roberto De Zerbi.

  Mirëpo gazeta italiane Tuttosport ka raportuar se Inzaghi është emri tjetër që Barcelona e pëlqen.

  Sipas kësaj gazete, Barça ka mbetur e mahnitur me punën që ka bërë Inzaghi te Lazio dhe tani Interi.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!