‘Bomba’ e mbrëmjes: Zinedine Zidane largohet nga Real Madridi?

Zinedine Zidane mund të largohet nga Real Madridi në fund të sezonit, nëse ‘ Mbretërit’ nuk arrijnë ta fitojnë La Ligan.


Kështu ka bërë të ditur mbrëmjes e së hënës mediumi ‘Calciomercato’, ku ka zbuluar edhe destinacionin e radhës të teknikut francez.

Nëse largohet nga ‘Santiago Bernabeu’, Zinedine Zidane pritet të emërohet trajneri i ri i skuadrës së Juventusit.

Më të përfunduar edicioni i Serie A ‘Zonja e Vjetër’ pritet ta shkarkoj Andrea Pirlon, i cili nuk arriti të shpallet kampion dhe po rrezikon seriozisht pjesëmarrjen në Champions sezonin tjetër.